Nasz ambasador

Piotr

Boratyński

W sierpniu tego roku minie 5 lat odkąd skończyłem Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, zostałem aktorem jednocześnie otrzymując propozycję pracy w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, którą przyjąłem. W tym okresie ogromnie dużo wydarzyło się w moim życiu zawodowym. Na swoim koncie mam już ponad 20 ról teatralnych. Pracowałem z reżyserami z Polski, Kolumbii i Rosji, m.in. z Januszem Wiśniewskim, Wojciechem Malajkatem, Jerzym Bończakiem, Grigorijem Lifanovem itd.

Uczestniczyłem w projekcie międzynarodowym „Romeo i Julia” Polska-Litwa-Rosja, grając Romea. W Teatrze w Elblągu trzykrotnie byłem nominowany do Kreacji Roku: za rolę Detlefa w „My, dzieci z dworca Zoo”, reż. Giovanny Castellanos, Kirkora w „Balladynie”, reż. Janusz Wiśniewski oraz Kopela w „Plotce”, reż. Wojciech Malajkat.

Od początku pracy zawodowej prowadzę również warsztaty aktorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, stworzyłem kilka pokazów wieńczących pracę warsztatową.

Od 2014 roku prowadzę grupę teatralną „Nietentego”, działającą przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Grupa skupia młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Pracujemy w obszarze teatru ruchu. Stworzyliśmy 2 autorskie spektakle z którymi pokazaliśmy się na 5 festiwalach w Polsce m.in. w Olsztynie, Bartoszycach, Dobrym Mieście, Płośnicy i Teresinie zdobywając wiele nagród.

Z Państwem Dorotą i Arturem Anyż spotkałem się na krótko w 2009 roku będąc jeszcze w liceum. Pracowaliśmy wtedy nad spektaklem „Ostatnia selekcja”. Prawie 10 lat po tych wydarzeniach wciąż wracam wspomnieniami do chwil wspólnie spędzonych na próbach i przy realizacji spektakli. Pamiętam wielkie zaangażowanie, serdeczność i ogromną pomysłowość twórców. To był bardzo dobry czas, który dodatkowo przypieczętował moją decyzję dotyczącą wyboru zawodu aktora.

Piotr Boratyński
Poznaj ich wszystkich