Nasz ambasador

Karol

Biskup

Aktorstwem interesowałem się od najmłodszych lat, dlatego też starałem się uczęszczać na różne zajęcia i kółka teatralne by móc się rozwijać. Jednak dopiero wstępując do zespołu Teatru Zbożowego prowadzonego przez Fundację Studio TM Doroty i Artura Anyżów uświadomiłem sobie, że chciałbym wiązać swoją przyszłość z aktorstwem i teatrem.

Z ogromną radością podejmowałam się pracy przy spektaklach tworzonych przez p. Anyżów. Szalenie miło wspominam rolę Lisa w „Serenadzie” Mrożka. Można by rzec, że trochę utożsamiałem się z tą postacią. Kolejną ważną rolą dla mnie podczas współpracy z Teatrem Zbożowym była rola w spektaklu „Obłęd”. Muszę przyznać, że dużo pracy włożyłem w tą postać. Oczywiście nie mogę pominąć wspólnych wyjazdów z Teatrem Zbożowym na cudowne festiwale teatralne, w których wielokrotnie zostałem doceniony. To ogromne wyróżnienie nie tylko dla mnie ale również Pani Dorotki i Pana Artura, którzy prowadzili moją aktorską drogę. Dzięki Fundacji teatr oraz aktorstwo stało się moim priorytetem i ogromnym marzeniem, które konsekwentnie zacząłem realizować.

Obecnie jestem studentem wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Co ważne zawsze wolnej chwili wracam na Zbożową, żeby powrócić do wspomnień i poczuć ten niezwykły klimat Teatru Zbożowego. Dodam jeszcze, że uwielbiam sport, grałem jako młodzieniec około 8 lat w piłkę ręczną w Vive Tauron Kielce. Ukończyłem również I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie fortepianu.

Karol Biskup fot. Aleksandra Rybak

fot. Aleksandra Rybak

Poznaj ich wszystkich